Jubilejní sokolský rok 2012

23.02.2012 10:29

Letos si  připomínáme 150. výročí založení Sokola a 115 let od založení župy Budečské. Do rámce oslav zapadá i XV. Všesokolský slet připravovaný na začátek července v Praze na stadionu v Edenu. Česká obec sokolská vyhlásila literární soutěž pro seniory nad 60 let, aby napsali svůj nejhezčí zážitek ze Sokola. Fotografové - amatéři zase mají možnost zaslat své fotografie  dokumentující sokolské události roku 2012 v rámci fotosoutěže.  Do 28. února probíhá v kladenské Státní vědecké knihovně výstavka o činnosti župy a jednot, Sládečkovo muzeum připravuje velkou výstavu na duben a květen. Významných sokolských výročí si konečně všimla i Česká televize. Od 16. února vždy ve čtvrtek na ČT4 v 17 hodin ( až do 28. června) vysílá dokumenty o činnosti sokolských jednot. Přijede natáčet také k nám do Lán 16. března. Výbor TJ zváží,s čím se v televizi pochlubíme. Rozhodně bychom chtěli prezentovat vše, co dobrého se u nás v Sokole děje.