Mistrovství České republiky dětí do 8 let a aktuální ELO žebříček ČR

06.05.2013 22:35

Viktor Přibyl získal stříbrnou medaili z mistrovství České republiky dětí do 8 let v šachu, když získal 7,5 bodu z 9 partií. Ve třetím kole se rozešel smírně se 2. nejvýše nasazeným hráčem v ČR a následnou sérií výher se od 7. kola opět dostal do samostatného vedení v turnaji, které si udržel i výhrou v předposledním 8. kole. Až nešťastná prohra v posledním 9. kole s loňským bronzovým medailistou znamenala celkové 2. místo. Mistrovství České republiky dětí do 8 let proběhlo ve dnech 4.5. – 5.5.2013 ve Vyškově a zúčastnilo se ho rekordních 90 chlapců a 20 dívek.

Na aktuálním ELO žebříčku šachistů ČR vydaném k 5.5.2013, který čítá více než 15 000 hráčů, je v kategorii do 8 let Viktor Přibyl uveden na 1. místě v ČR s ELO 1426.

Jeho sestra Sofie Přibylová postoupila na žebříčku dívek do 12 let na 3. místo v ČR s ELO 1578, čímž získala 2. výkonnostní třídu.