Počasí nám nepřálo

30.08.2011 18:46

Ač předpovědi na sobotu nevěštily nic dobrého, doufali jsme, že se Lánům déšť vyhne, a tak bylo na hřišti za sokolovnou od půl sedmé ráno v sobotu, 27. srpna docela živo. Zametli jsme hřiště, později jsme stavěli stany, naváželi vybavení, rekvizity atd. Vše bylo připraveno a paní Barochová ve 14 hodin mohla benefici zahájit. Program běžel jako na drátku - hry, soutěže a tombola  pro děti, otevření pétanquového hřiště, obdivování motorky jezdící ledovou plochou dráhu,  vystoupení malých slečen z Aerobic Dancers Klubu z Kladna. Občané přijížděli se svými koly a nechali si je zaregistrovat u Městské policie. Někdo přišel jen na občerstvení - a že bylo skutečně z čeho vybírat! Kolem patnácté hodiny najížděly tři policejní jednotky, abychom se mohli podívat na výzbroj a výstroj pyrotechniků, kynologů a jednotky mobilního přesunu. Ukázka zásahu cvičeného vlčáka proti zlodějovi auta zaujala určitě všechny přítomné. Při  loutkové pohádce o drakovi ale již začalo pršet, museli jsme narychlo stavět. další stan. A pršelo, a pršelo, lidé se začali vytrácet ..., vydržela jen hrstka statečných pod velkým stanem.

Co s tím? Porada organizátorů a rozhodnutí - večerní akci zrušíme, vystoupení večerních hostů odvoláme. Konat dražbu parket za účasti deseti lidí přece  nejde! Co s občerstvením?

Dražba parket proběhne při kulinářském jarmarku  a vatře 17. září, otevřeme i svůj stánek s občerstvením. Snad toho 17. bude hezky! Dražbu obrazů, které věnovali Petr a Karel Kellnerovi, po dohodě s obcí snad budeme moci realizovat na plese obce v zimě.

Tolik práce, tolik příprav, tolik nadšení ! Bohužel, počasí poručit neumíme, máme prostě smůlu. Ale zcela zbytečné to  nebylo! Čistý výtěžek z odpolední části benefice je něco málo přes deset tisíc korun.

Takže děkuji těm, kdo jakkoliv pomohl ( přinesl domácí pečivo, vykosťoval maso, nakládal, pekl, obsluhoval, uklízel, stavěl a boural stany, připravoval ozvučení, dětskou i dospělou tombolu, kdo si hrál s dětmi na stanovištích, stál u pokladny, ....) . Zvláštní dík patří manželům Barochovým nejen za perfektní vedení akce, ale i za optimismus, který mezi nás organizátory vnášeli.

Takže velké díky všem a 17. září přijďte určitě znovu!

V. Nováková