Pojďte s námi na výlet

30.04.2015 15:57

Odbor všestrannosti TJ pořádá v neděli, 24. května jarní turistický výlet s hůlkami NW nebo bez nich. Autobus nás odveze do obce Kublov, odkud povede asi dvanáctikilometrová trasa na několik zajímavých míst (zřícenina probošství Velín, Zdická skalka, Vraní skála, Světlá) s cílem v Hudlicích, rodném místě jazykovědce Josefa Jungmanna. Tam budeme mít možnost se občerstvit a vrátit se opět autobusem do Lán. Vzhleden k delší cestě autobusem je poplatek pro dospělého 100,- Kč a pro děti do 15 let 50,- Kč. Prosíme o předběžnou rezervaci (kvůli místu v autobusu) na telefon 603 286 330 nebo na mail: martina.moravcova@tiscali.cz.

Letošní vycházku spojujeme se vzpomínkou na další výraznou osobnost lásnkého Sokola. Je jí pan Josef Švarc, předseda přípravného výboru pro ustavení Sokola v Lánech, který byl zvolen na první schůzce dne 24. července 1918 v domě u Jelínků (dnes dům pana Krejčíře).