Volejbal

V této rubrice nejsou žádné články.

Informace o oddílu

Aktuální informace o oddíle a fotografie naleznete na stránkách www.vklany.cz.

Kořeny lánského volejbalu sahají hluboko. Po založení Sokola v Lánech se pravidelně scházelo a trénovalo družstvo dorostenců a mužů.

V červnu 1973 se volejbaloví nadšenci pustili do stavby antukového volejbalového kurtu, který situovali východní stranou od sokolovny. Postupem času kurt přestal vyhovovat a svou kvalitou znemožňoval pravidelné tréninky.

V roce 1985 se uskutečnilo "vzkříšení" volejbalového oddílu, který v letních měsících zpočátku využíval asfaltové hřiště v lánské škole a poté po drobné rekonstrukci antukové hřiště u sokolovny.

Na podzim roku 2004 se využil grant schválený župou Budečskou a za pomoci firmy Sibera System se kompletně hřiště rekonstruovalo. Poslední práce proběhly v roce 2005, kdy byl kurt slavnostně otevřen.

Rekonstrukce volejbalového kurtu v letech 2004-2005

Jste volejbaloví nadšenci z blízkého okolí a nemáte kde hrát?

Volejbal je hra kolektivní, fyzicky nenáročná a vhodná pro smíšená družstva všech věkových kategorií. Neustále hledáme příznivce tohoto krásného sportu, kteří by s námi chtěli trénovat a rozšířit řady našeho oddílu.

V případě zájmu o členství, nebo jakékoliv informace o oddíle, nás kontaktujte!