Aktuality ze šachového oddílu

02.04.2013 22:43

Šachový oddíl TJ Sokol Lány zakončil letošní sezonu 2012/2013 ve Středočeské regionální soutěži pětičlenných družstev pěkným 3. místem mezi 11 družstvy: v 6 zápasech jsme zvítězili, ve 2 zápasech jsme se rozešli smírně a 2 zápasy jsme prohráli. Nejlepší výsledek zaznamenal na 1. šachovnici Martin Přibyl, který porazil všech 10 soupeřů. Miroslav Koblic na 2. šachovnici získal 7 bodů z 10 partií. Martin Pucholt na 3. šachovnici vybojoval celkem 4,5 bodu z 10 partií. 10 letá Sofie Přibylová přispěla družstvu celkem 6 body z 9 partií a nejmladší člen šachového oddílu osmiletý Viktor Přibyl uhrál pěkných 5 bodů z 10 partií. Za družstvo nastoupil jednou v roli náhradníka Richard Švarcbach, který svoji partii prohrál. V porovnání s minulou sezonou 2011/2012 (8. místo ze 12 družstev, 4 výhry), se v letošní sezoně naše družstvo velmi zlepšilo a do poslední chvíle si udržovalo naději na postup do vyšší soutěže. O postup budeme tak usilovat v sezoně příští. 

  

 

Sofie Přibylová skončila na Mistrovství České republiky dívek do 12 let na 4. místě, když o medaili přišla až prohrou v posledním kole. Vzhledem k tomu, že stejnou věkovou kategorii bude Sofie hrát také v příštím roce, lze 4. místo považovat za úspěšný výsledek. Bratr Sofie osmiletý Viktor Přibyl skončil na Mistrovství České republiky do 10 let na 18. místě se ziskem 4 bodů z 9 partií. Věříme, že získané zkušenosti z tohoto turnaje využije na Mistrovství České republiky do 8 let, kde bude obhajovat loňský titul mistra republiky. Mistrovství České republiky mládeže v šachu proběhlo ve dnech 9.3. – 16.3.2013 v Koutech nad Desnou v kategoriích od 10 do 20 let a zúčastnilo se jej celkem 175 mladých šachistů ze všech koutů České republiky.