Mimořádná sezóna lánských stolních tenistů

12.04.2015 09:29

Sezóna 2014-15 byla pro lánské stoní tenisty mimořádná: všechna 4 družstva vyhrála svoje soutěže.

D-družstvo zvítězilo v 5. třídě okresního přeboru a postupuje do vyšší okresní soutěže. Družstvo těžilo z výborných výkonů 2 hráčů – mladého Davida Bělouška a Davida Stolára. Po celý rok se drželo v popředí tabulky a v posledním zápase rozhodlo o svém celkovém vítězství.

C- družstvo mělo také výbornou sezónu. Zvítězilo ve 3. třídě okresního přeboru a postupuje do 2. třídy. Družstvu velice pomohl návrat bývalého odchovance Radka Trpáka k aktivnímu hraní. Dalšími oporami družstva byli Ernest Košár a Honza Lážnovský. Všichni tito 3 hráči byli mezi nejlepší pěticí hráčů této souřeže.

B-družstvo letos splnilo cíl, o který se snaží už několik let – vyhrálo okresní přebor 1. třídy a po 3 letech postoupilo opět do krajského přeboru. Ze sestavy těžko někoho vyzdvihovat – hráči Láďa Moravec, Vašek Jirkovský, Jirka Szabo a Petr Moravec ml. patří všichni mezi 10 nejlepších hráčů soutěže. Pokud hrálo družstvo v kompletní sestavě, poráželo hladce i soupeře z čela tabulky. Postup do „kraje“ si zaslouží a určitě se tam neztratí.

A- družstvo nezaostalo za ostatními 3 družstvy - po většinu sezóny se drželo na 1. místě krajského přeboru 2. třídy a tuto soutěž vyhrálo s přehledem s náskokem 8 bodů. Na rozdíl od ostatních družstev však áčko svoje prvenství musí potvrdit v závěrečném play-off – vyřazovací soutěži nejlepších 4 družstev soutěže. Pouze vítěz přímo postoupí do 1. třídy krajského přeboru.

Úspěšnou sezonu podtrhují i úspěchy našich hráčů na turnajích, pořádaných v okrese Rakovník. Vánoční turnaj v Rakovníku vyhrál Vašek Jirkovský. Na turnaji v Křivoklátě pak naši hráči obsadili první 3 místa ve dvouhře v pořadí Petr Moravec ml., Ladislav Moravec, Vašek Jirkovský a první 2 místa ve čtyřhře. A závěrečný okresní turnaj v Křivoklátě vyhrál opět Vašek Jirkovský.

Zcela mimořádně úspěšnou sezonu završilo B-družstvo vítězstvím v Okresním poháru 3-členných družstev. Kvalifikovalo se do finálového turnaje nejlepších 4 mužstev a tam bez porážky získalo 1. místo.

 

Přeborníky Lán pro r. 2015 se ve svých kategoriích stali:

Karolína Trpáková – mladší žáci

Alena Moravcová – starší žáci

Ladislav Moravec - muži