Stolní tenis – nábor mládeže, přehled činnosti za léto

07.09.2020 11:53

Oddíl stolní tenisu pořádá nábor nových hráčů i hráček ve věku 9-11 let. Více informací na přiloženém plakátu.  Pravidelné tréninky mládeže budou probíhat od 9.9. každou středu a pátek od 16:30, dospělí pak od 18:00.

 

A co jsme dělali od konce sezóny a celé léto? No, rozhodně jsme nezaháleli...

 

Celá sezóna byla předčasně ukončena již začátkem března z důvodu pandemie koronaviru. Zbývající mistrovské zápasy nebyly odehrány, všem našim mužstvům se podařilo udržet se ve své soutěži. Bohužel jsme byli nuceni zrušit zbývající dva bodovací turnaje mládeže.

Následovala pauza, kterou většinou máme v rozmezí května až července. Na konci května ale došlo k postupnému rozvolňování opatření a bylo nám umožněno začít opět trénovat. Tuto možnost jsme využili a pravidelně se scházeli každou středu i pátek. Podmínkou bylo pečlivé vedení jmenovité docházky, které bude pokračovat i od září.

Jako každý rok se oddíl stolního tenisu zúčastnil týdenního soustředění v Liberci v termínu od 9.8. do 15.8. Soustředění využíváme hlavně jako příležitost rozehrát se před novou sezónou. Pavel Cibík a Zbyněk Vyskočil byli spolu v jednom týmu v utkání o kachnu, které vyhráli. Michal Brožek a Petr Moravec byli vybráni do exhibičního utkání výběru Akademie proti trenérům. Milan Moravec se v závěrečném sobotním turnaji umístil na 2. místě, Petr Moravec na 3. místě. Dvojice Libovický-Vyskočil skončila v semifinále v turnaji v pétanque. Na soustředění jsme tedy zanechali silnou lánskou stopu.

Přípravy na novou sezónu vyvrcholily v sobotu 5.9. odehráním přátelského zápasu proti Sokolu Skomelno, s jehož členy se pravidelně potkáváme na soustředění v Liberci. Tento rok se zápas odehrál na půdě Skomelna a soupeř nám oplatil naši loňskou výhru. Zápas se ale odehrál v přátelském duchu a pokračoval společným obědem v nedaleké obci Radnice, kde jsme vzájemně probrali i jiné než stolně tenisové záležitosti.

Letošní zápasová sezóna nám začíná již tuto sobotu 12.9. na půdě Hořovic, kde odehrajeme dva zápasy v jeden den v rámci republikové části Českého poháru, do které jsme se probojovali. Následující víkend 19. a 20. odehraje A tým první domácí zápasy, konkrétně v sobotu od 17:00 proti Slanému a v neděli od 10:00 proti TTC Slovanu Kladno. Přijďte nás podpořit!