Lánské přástky

Nazdar všem!

v sobotu 9.12.2023 jsme v rámci obecní akce Lánské Přástky 2023 zorganizovali opět sokolskou kavárnu s cílem přivydělat si do sokolské pokladny peníze na provoz naší jednoty.

Touto cestou chci poděkovat všem členům i nečlenům lánského Sokola, kteří pomohli s technickou přípravou kavárny i s úklidem, napekli do sokolské kavárny slané i sladké domácí dobroty (vše jsme prodali), těm co nám zapůjčili ohřevné nádoby na jídlo (hotel Thermal, Bechnerův statek i jednotlivci), ale také hrnce a pánve, navařili předem 22 litrů polévky (měli jsme rybí, zelňačku a dršťkovou), připravili a upekli hromadu poctivých vepřových řízků, ohřívali a vydávali polední jídlo, naservírovali více jak 100 párků v rohlíku, myli nádobí, uvařili mnoho litrů kávy, ohřáli 15 litrů svařeného vína a také těm, kteří se dobrovolně přihlásili a obsluhovali příchozí návštěvníky a u toho stihli rozdávat úsměvy. Díky patří i těm, co přišli a v kavárně si nakoupili. Bylo to náročné, ale stálo to za to! Ke mně se dostala po skončení akce hlavně pochvalná slova na chutné jídlo a pití, která ráda předávám dál...

Částku za tržbu v sokolské kavárně a za pronájem stánkům využijeme v příštím roce na provoz sokolovny.

Jsem ráda, že jsme dali ruce dohromady a společně táhli za jeden provaz pro dobrou věc. Díky.

Přeji Vám za sebe a celý výbor TJ krásné Vánoce, pohodu v kruhu rodinném, pevné zdraví v novém roce.

Martina Hořejší
místostarostka TJ Sokol Lány